search user sad delete map lira star comment eye calendar correct checked onayli right_chevron left_chevron
Hakkında REKLAM İlan Ekle Firma Ekle İletişim

Kdz. Ereğli Belediye Meslek Edindirme Kurs Kayıtları Başladı

Kdz. Ereğli Belediye Meslek Edindirme Kurs Kayıtları Başladı

Kdz. Ereğli Belediyesi Cumhuriyet Halk Evlerinde 2019-2020 eğitim öğretim yılına ait kurs kayıtları başladı. Ücretsiz kurslardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını Merkez ve Kepez Cumhuriyet Halk Evlerine gelerek kayıt yaptırabilir.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın geçtiğimiz dönemlerde başlattığı, mesleki ve kültürel eğitimlere halkın ücretsiz ulaşabilmesini hedefleyen Cumhuriyet Halk Evi projesi yeni döneme hazır.

Merkez ve Kepez’de yer alan Cumhuriyet Halk Evlerinde gerekli tadilatlar yapılarak 2019-2020 dönemine hazır hale getirildi. Müzik, fotoğraf, halk oyunları, tiyatro, seramik, sepet örme, elpek, aşçılık başta olmak üzere yeni dönemde bir çok konuda, Kdz. Ereğli halkının talebine göre kurslar açılacak. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, üniversiteye hazırlık, bilgisayar, okuma yazma gibi eğitime dönük kursların yanı sıra istihdam yaratıcı mesleki eğitim kurslarının geliştirilmesi için ilgili birimleri görevlendirdi.

Cumhuriyet Halk Evleri Nedir?

Kdz. Ereğli Belediyesinin bünyesinde, Sarıkorkmaz ve Kepez Mahallelerinde kurulan Cumhuriyet Halk Evlerinde İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile imzalanmış olan protokol çerçevesinde her yıl yaklaşık 1000 kursiyer eğitim görüp kursların bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaktadırlar.

Kurslara Nasıl Kayıt Olunur?

Kursiyerler kimlik fotokopileri ve kurslardan elde edilebilecek başvuru formu ile kurslara kayıt olabilir.

Kurs Merkezleriyle İletişim

Kurslardan faydalanmak isteyenler 0 372 316 24 60 (Merkez Kurs) – 0 372 319 07 15 (Kepez Kurs) nolu telefonlardan bilgi alabilecek, doğrudan Merkez ve Kepez’de bulunan Cumhuriyet Halk Evleri’ne başvurarak kayıt yaptırabilecekler.

Açılması Planlanan Kurslar

Sepet, Koro, Bağlama, Gitar, Piyano, Klarnet, Elpek, Mozaik-çini, Oyuncak, Tiyatro, Halkoyunları, Okuma Yazma, Üniversiteye giriş kursları, Yabancı dil eğitimi, Bilgisayar, Moda tasarım, Resim, Drama, Arıcılık, Budama-bahçecilik-fidan yetiştirme-aşılama, Seramik, Aşçılık, takı tasarım, Tığ-oya-nakış, Ahşap oymacılık ve boyama, mantar yetiştiriciliği, diksiyon, fotoğraf.

24 Eyl 2019, 22:06
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Henüz Yorum Yok. Yorum yapan ilk kişi olun.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.