search user sad delete map lira star comment eye calendar correct checked onayli right_chevron left_chevron
Hakkında REKLAM İlan Ekle Firma Ekle İletişim

Bıcırıklar Şenliği

Kdz. Ereğli Bıcırıklar Şenliği
ETKİNLİK SONA ERDİ
Detay

Karadeniz Ereğli Belediyesi yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. 7 Eylül Cumartesi günü, Ereğli’de faaliyet gösteren 10 kreşle birlikte ‘Bıcırıklar Şenliği’ düzenleniyor. Amfi Tiyatro ve çevresindeki çimlik alan, Ereğli’nin renkleri olan yeşil mavi sarılar giymiş bıcırıkların atölye çalışmaları, şarkıları ve danslarıyla cıvıl cıvıl olacak. Belediye Başkanı Halil Posbıyık Ereğli’deki bütün çocukları ve ailelerini  şenliğe davet etti.

Amfi tiyatro ve çevresinde düzenlenecek etkinlik kapsamında mim sanatçıları, palyaçolar çocukları da katacakları gösteriler yapacak. Güneşin sarısını, ormanın yeşilini, denizin mavisini simgeleyen sarı, yeşil mavi renk konseptinde gerçekleşecek etkinlik saat 17.00’de çocuk animasyon etkinlikleri ile başlayacak.

ETKİNLİK PROGRAMI

Saat 17:00 – Çocuk Animasyon Etkinliği
Çocuklar sokak oyunları, yüz boyama, model oyuncak çalışmaları, Dedemin Oyuncakları Atölyesi gibi etkinliklerle eğlenceye doyacak.

Saat 19:00 – Çocuk Şenliği
Çocuklar saat 19:00’da başlayak şenlikte mim gösterisi, çocuk şarkıları, çocuk dans gösterileri etkinliklerine katılabilecekler.

Saat 20:00 – Ferdinand İsimli Çocuk Animasyon Filmi Seyri
Filmin Konusu:
Korkutucu görüntüsünden hiç beklenmeyecek şekilde sevimli ve dost canlısı olan boğa Ferdinand, sahibi Nina ile İspanya’da mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak günün birinde yaşanan yanlış anlaşılma sonucu bir çiftliğe gönderilir, oradan da boğa güreşlerine çıkmak üzere seçilir. Ailesinin yanına yeniden dönmek isteyen Ferdinand, bunun için çiftlikteki arkadaşlarıyla birlikte kaçarak büyük bir maceraya atılır.

Kdz Ereğli Bıcırıklar Şenliği - Ferdinand Animasyon Film Gösterisi
Kdz Ereğli Bıcırıklar Şenliği – Ferdinand Animasyon Film Gösterisi Saat 20:00’da Başlayacak

ETKİNLİK MASALARI KURULACAK

Çimlerin üzerine kurulacak masalarda, çocukların katılacağı birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Yüz boyama, model oyuncaklar, sokak oyunları, sanat çalışmaları bunlardan sadece bir kaçı… Dedemin oyuncakları atölyesi de bu kapsamda yer alacak.

Saat 19.00’da Amfi Tiyatro’da şarkılar ve dans gösterileri başlayacak. Mim sanatçıları çocuklara eşlik edecek.

ANİMASYON FİLM FERDİNAND

Bunun hemen ardından saat 20.00’de Amfi Tiyatro’da çocukların sevgilisi boğa Ferdinand animasyon film gösterimi gerçekleştirilecek.

TÜM ÇOCUKLAR DAVETLİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bıcırıklar Şenliği ile ilgili hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirterek “Bıcırıklar Şenliği’ne tüm çocuklarımızı ve velileri davet ediyorum. Çocuklarımız için birbirinden güzel etkinlikler hazırladık” dedi.

Yer
Amfi TiyatroHaritada Gör
Tarih
20190907 17:00:00
Satış Noktaları

Etkinlik ücretsizdir. Satış noktası bulunmamaktadır.

Fiyat

Etkinlik ücretsizdir.